X-music *Free download*

X-Music : Rozhovory

James Blunt

  1. Tvá životní cesta změnila dost zásadně směr. Jak to všechno teď zvládáš?

Zase taková změna to nebyla. Před tím jsem se coby důstojník snažil získat respekt a přízeň ostatních vojáků, teď se coby hudebník snažím získat respekt a přízeň svých fanoušků. Takže v zásadě je to pořád stejné. Jenom na sobě nemám uniformu a v ruce zbraň, ale normální oblečení a kytaru nebo mikrofon, což jsou teď pro mě vlastně nové zbraně…

  1. Vstoupil jsi tehdy do armády z vlastní iniciativy?

Musel mě trochu postrčit táta, ale bylo to skvělé. Získal jsem mnoho důležitých zkušeností a poznal pár skvělých lidí. Nebýt armády, nemohl bych napsat některé ze svých písní, takže si rozhodně na nic nestěžuji. Cítím, že mám teď už docela dost životních zkušeností na to, abych mohl psát písničky s hlubším obsahem a ne jen nějaké povrchní žvásty.

  1. Teď je z tebe sice slavná osobnost, řekněme celebrita. Pořád jsi ale na seznamu vojenských záloh. Nebojíš se, že budeš muset zase narukovat?

Ano, to jsem. Dokonce jeden z mých kamarádů, který je taky v záloze, byl teď povolán do služby. Ale já se toho nebojím. Když budu povolán do nějaké důležité humanitní a potřebné mise, budu poctěn se jí zúčastnit. Jako třeba teď v Kosovu - to byla velmi užitečná mise. Žádná politika, ale mírová humanitní akce. Lidi se mě často ptají: "Kolik lidí už jsi zabil?" což je ta neuráživější otázka. Měli by se totiž ptát: "Kolik lidí už jsi zachránil?". Jako tým jsme zachránili a pomohli stovkám, spíš tisícům lidí.

Ale kdyby mě chtěli poslat třeba do Bagdádu nebo na podobné místo, kde obecně nejsme vůbec vítáni, z toho bych tedy vůbec šťastný nebyl.

  1. Je to určitě taky velká změna životního stylu, z vojáka celebritou, ne?

Je fakt, že všechno je najednou úplně jiné, než jsem byl zvyklý. Ale líbí se mi to - užívám si tu volnost v civilu, že konečně můžu být sám sebou a neřídit se všemi těmi rozkazy! Konečně si můžu dělat, co chci, kdy chci a jak chci.

  1. Jak moc se tvé zkušenosti z armády promítají v tvých písničkách? Není toho třeba moc?

Ne, to určitě ne. Pár songů je sice o tom, co jsem zažil v armádě a v Kosovu, ale většina jich je o zkušenostech z normálního života, které mohl prožít každý z nás. Mezilidské vztahy, dospívání, hledání sama sebe… je to prostě o bytí lidskou bytostí. A mám pocit, že přesně to lidi oslovuje.

  1. Jak jsi to vlastně dělal v akci - ve válce. To ti hudba nechyběla?

Ale to víš, že chyběla. Když jsi vyslán na operaci, samozřejmě nemůžeš mít walkmana nebo diskmana a sluchátka na uších, natož kazeťák na rameni (I když některé americké jednotky to prý dělají, aby udržely dobrou náladu a morálku). Ale každopádně pokaždé, když jsme se vrátili na základnu, jsme si udělali opravdovou party a hudba hrála hodně nahlas a hodně dlouho!

  1. Ani v tanku asi nebývá autorádio, co?

Ne, to fakt ne. Ale fantazii se meze nekladou. Takže jsem do toho našeho namontoval takový klasický auto zapalovač, který když se vyndá, tak vznikne zásuvka. Takže jsme příležitostně mohli zapojit malé rádio.

Poslední komentáře
08.06.2012 11:55:06: There must be a new database associated with motion pictures nicole kidman has become bare in. This ...
07.06.2012 20:29:09: meri hit sea with the " hold up , roll up " face while she was naggin lol im weak kurs windsurfingu
 
Partneři :

Profesionální CSS zdarma       Copyright © 2008 - 2009, X-Music.er.cz, a.s. TPC - Grafika (by : Rouzí)